Juventus shënoi fitore edhe në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve përballë Portos, dhe me rezultat të përgjithshëm 3:0 kaloi tutje.
Biankonerët e kryen punën që në pjesën e parë kur pas shumë rasteve të krijuara e nxjerrin penalltinë në momentin kur Maximiliano Pereira preku topin me dorë dhe u ndëshkua me të kuq.
Paulo Dybala ishte i saktë nga 11 metra, dhe i dha Juventusin fitoren dhe kualfikimin atje ku e ka vendin.

Artikulli paraprakMarre për Sevillan, Leicester në çerekfinale historike
Artikulli tjetërFOTO/ E pabesueshme, ‘ylli’ i Barcelonës përfundon në Kinë