Romas Stephan El Shaarawy jubilates after scoring the 2-1 goal during Serie A soccer match as Roma vs FC Juventus at Olimpico Stadium in Rome, 14 May 2017. ANSA/CLAUDIO PERI

Roma ka shkaktuar befasinë më të madhe këtë kampionat në Serie A, pasi sonte në kuadër të xhiros se 36-të në Serie A e mposhti Juventusin me rezultat bindës 3:1.

Daniele De Rossi, Stephan El Shaarawy dhe Radja Nainggolan shënuan golat për Romën, teksa Mario Lemina shënoi golin e vetëm për Juventusin.

Në tabelë tani, dy xhiro para fundit Roma i afrohet liderit Juventus në katër pikë. Në dy ndeshjet e mbetura, Juventusit i duhet vetëm një fitore për të siguruar titullin. Juve ka 85 pikë, e Roma 81./Korneri.net.

Artikulli paraprakNuk ndryshon asgjë në renditje, fitore identike nga Reali dhe Barça
Artikulli tjetërShtyhet festa! Monaco kompletoi “pokerin”, PSG me “Manita” në udhëtim