Shumë herë e kemi thënë se Juventusi fiton në të gjitha mënyrat, edhe atëjherë nuk kur luan mirë, por edhe kur nuk tregon asgjë.

Edhe pse kundër Palermos në udhëtim ishte ekip më e mirë, kampioni aktual shënoi fitore minimale 0-1 dhe atë me autogolin e Edoardo Goldaniga që shënoi në portën e tij me të nis pjesa e dytë.

Palermo për herë të nëntë rresht humbë dhe nuk shënuan asnjë gol përballë Juventusit, që nga fitorja 2-1 në shkurt të vitit 2011, dhe prej atëherë kanë kaluar 880 minuta kur për herë të fundit Giulio Migliaccio shënoi për here të fundit në portën e biankonerëve.

Artikulli paraprakKundër Leicerster ishin dy Ibrahimovic-a!
Artikulli tjetërGjest i mirë i Neymar pas ndeshjes në Gijon