Juventus ka shokuar tërë botën. Biankonerët kanë prezantuar para të gjithëve llogon e re të klubit, por askujt nuk i ka lënë mbresa të ëmdha. Arsyeja është e tyhjeshtë-llogo e re është katastrofal i dobët.

“Llogo e re e klubit simbolizon mënyrën e jetës tonë”, ka thënë presidenti Andrea Agnelli në provomiv. Tifozët megjithatë nuk mendojnë njëjtë: “Është katastrofal, nuk e duam këtë llogo”, thanë tifozët.

juve llogo

Ajo që më së shumti po i pengon tifozët  e njërit prej klubeve më të ëmdha në botë është fakti se kjo llogo nuk ka lidhje me ato paraprake. Në llogot e kaluara kanë dominuar ngjyart bardh e zi, kurora, zebra e tjera, më vonë edhe demi, ndërsa në kohët e fundit edhe tre yje që simbolizojnë 30 e më shumë tituj të fituar në kampionat.

Por, llogo e re bie në sy për diçka tjetër pasi ëshët vjedh nga një kompani suxhuku mjaftë e njohur JJ Carrera, një distributori i njohur spanjoll që këtë llogo e ka për një shumë se një dekadë, dhe kjo ka revoltuar edhe më shumë tifozët e klubit italian, andaj kërkohet që të ndryshohet llogo pasi kjo nuk ka të bëjë asgjë me klubit dhe nuk është origjinale.

juventusi llofo fanella

 

 

 

Artikulli paraprakMan.City thyen rekordet-Barçes 114 milionë, Messit 910.000
Artikulli tjetërMario Pasalic: Me Milanin që nga fëmijëria, dua të qëndrojë këtu