Luftë e madhe për njërin ndër mbrojtësit më të mirë në Itali dhe me gjerë.

Shqiptari Marash Kumbulla është bërë shënjestra kryesore e top klubeve italianhe dhe evropiane, por pa dyshim se përparësi gjithmonë kanë pasur klubet në Serie A, që vazhdojnë të bëjmë presion te Verona dhe agjenti i lojtarit në mënyrë që ta mbyllin marrëveshjen, pasi kemi të bëjmë me një mbrojtës të jashtëzakonshëm, përcjell Korneri.net

Sipas informacioneve të fundit nga Italia,thuhet se Juventusi tashmë e ka kaluar Interin dhe është shumë më afër shërbimeve të shqiptarit pasi ‘La Stampa’ shkruan se Juve ka gati 32 milionë euro dhe një lojtar në marrëveshje. Kjo ofertë deri tash është më e mira dhe më joshësja nga të gjitha klubet tjera, andaj Juventus e ka në dorë Kumbullan. /Korneri.net

Artikulli paraprakDy ndeshje gjatë të shtunës, Drita luan për pozitën e parë
Artikulli tjetërTransferimi i Timo Werner: Këto janë arsyet pse Chelsea ka mposhtur Liverpoolin