Ky është biznes i pastër dhe fitim prurës për bavarezët.

Pas stinorit të parë fantastik te Bayern, Douglas Costa u largua nga formacioni më vitin e dytë, dhe zgjidhje tjetër klubi i madh gjerman dhe evropian nuk pati përveç se ta shet diku apo huazoj në mënyrë që lojtari të ketë minutazh më të madhe, shkruan Korneri.net.

Juventus e huazoj me opcion të blerjes së kartonit të tij, por çmimi të cilin Juventus do ta jap, është marramendëse dhe përfituese për klubin gjerman.
Nga Shakhtar Bayern e bleu Costan për 30 milionë euro, kurse po e shet te kampioni actual 46 milionë euro, shifër kjo që nuk u përmend në fillim në Itali, por u zbulua gjatë ditës së sotme nga Bayern Munchen. /Korneri.net

Artikulli paraprakMertens ka “shokuar” të gjithë të Napoli!
Artikulli tjetërBatman apo Sergio Ramos