Gjiganti italian Juventus është duke u magjepsur nga ylli i ri i Monacos, Kylian Mbappé Lottin, i cili është cak edhe i klubeve tjera të mëdha evropiane.

Kylian Mbappé Lottin, nga ekspertet e futbollit francez krahasohet me legjenden Thierry Henry, i cili ishte tranferuar te Juventus, por menjëherë ishte larguar dhe një “divorc” i shpejtë konsiderohet si një nga gabimet më të mëdha në histori të futbollit që ka bërë “zonja e vjetër” në merkato.

Artikulli paraprakFitore me pak “djers” e Manchester City
Artikulli tjetërCili kampionat ka lojë më efektive? Kuptone të vërtetën