Situatë shumë e vështirë për Juventusin. Sonte në 20:45 ai duhet të fitojë në Verona për të qëndruar në garën për titull. Sidoqoftë, ai po viziton skuadrën e kroatit Ivan Jurić, një specialist për të mëdhenjtë, me një ekip tepër të dobësuar.

Chiellini, Bonucci, Cuadrado, Arthur, Dybala dhe Morata u lënduan, ndërsa Danilo u pezullua. Kjo është arsyeja pse Andrea Pirlo plaçkiti shkollën e të rinjve të Juventusit për këtë ndeshje, dhe sipas mediave italiane Pirlo ka  Pirlo ka ftuar 10 lojtarë të rinj në Verona, përcjell Korneri.net

Italianët deklarojnë se Pirlo do të luajë me tre mbrojtës qendrorë: De Ligt, Demiral dhe Sandro, kurse Chiesa dhe Bernardeschi do të jenë në krah, dhe McKennie në mes të tyre. Kuptohet, Ronaldo do të jetë në formacion, por ku Juventus është pa lojtarë rezervë, kështu që nëse has në telashe, Pirlo nuk ka shumë solucione. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here