Rast, mundësi për tansferimin last minute. Juventus ka shtyr gati në fund punën për transferimin e qendërmbrojtësit fantastic të Bayern Munchen, Jerome Boateng.

Duket e pamundur, mirëpo lajmet që vijnë nga Gjermania e që po konfirmohen edhe në Itali, janë shumë optimiste sa i përket kësaj goditje “bombë” që kampionit italian sepse Boateng nuk i ka marëdhëniet e mira aspak me trajnerin Carlo Ancelotti, shkruan Korneri.net.

Juventusit i duhet një lojtar i këtij kalibri pas largimit të Bonuccit, dhe biankonerët nuk mund të llogaritin shumë në mbrojtësit tjerë Chiellini, Rugani, Barzagli dhe Benatia pasi shumë shpesh po lëndohen.
Beppe Marotta është duke diskutuar me klubin e madh bavarez që është gati ta shet lojtarin, andaj nëse ky tramsferim ndodh, mund të quhet si goditja e vitit. /Korneri.net

Artikulli paraprakInteri i befasoi të gjithë me blerjen më të re
Artikulli tjetërRooney e ndal Man City-n në “Ethiad”