Roberto Pereyra është futbollisti më i ri i skuadrës angleze Watford. Mesfushori argjentinas ishte lojtar i tepërt te kampioni aktual dhe mezi priti të blerës potencial, e që zakonisht ata vijnënga Premier League. Klubi anglez në pronësi të italianit Pozzo e bleu 25-vjeçarin duke mos përmenduar shifrat e transferimit si dhe kohëzgjatjën e kontratës si shumë klube tjera angleze që mbajnë të fshetë shifrat e arrëveshjeve. Por, sigurtë Perreyra nuk u shit nga Juventus për më pak se 13-15 milionë euro, kjo është e sigurtë.

 

Artikulli paraprakRio 2016: Usain Bolt shkruan historinë
Artikulli tjetërKy mund të jetë mesfushori i Milanos