Sipas raporteve më të fundit të mediave italiane, Juventus është duke tentuar të transferojë mbrojtësin e Milanos, Mattia De Sciglio, i cili pëlqehet tejmase nga Allegri, por një përgjigje e momenteve të fundit nga zyrtarët e rosonerëve është negative dhe tani në skenë ka dalur një opcion tjetër. Burime te mediave italiane dhe që janë të afërta me Juventusin, bëjnë të ditur se nëse dështon transferimi i De Sciglios opcion është transferimi i mbrojtësi serb i Chelsea Branislav Ivanovic, i cili ka humbur vendin në formacionin bazë të Antonio Conte-s.

Artikulli paraprakMilan – Roma, shkëmbimi që do të kalonte ç’do parashikim
Artikulli tjetërMediat angleze të sigurta: Giroud në janar drejt Serie A?