Sipas informacioneve më të fundit në mediat italiane, zyrtarët e Juventus tashmë i kanë vën një objektiv primar vetës në merkaton e tanishme, e ai objektiv është transferimi i yllit të Boca Juniors, Rodrigo Bentancur.

Bentancur është i kërkuar edhe nga disa skuadra tjera evropiane, mirëpo dëshira e tij dukët të jetë kompletimi i marrëveshjes me gjigantin nga Serie A.

Artikulli paraprakE thotë agjenti: Ky futbollist ka kërkuar largimin nga PSG dhe transferimin te Milan
Artikulli tjetërKy është objektivi i madh nga Inter për verën e ardhshme