Kampioni dhe lideri aktual në Serie A Juventus, e ka fituar përballjen e sontme ndaj Genoas me rezultat të thellë 4:0, duek treguar dominim apsolut gjatë 90 minutave lojë.

Fillimisht Munoz me një autogol e kaloi në epërsi Juventusin, kurse për fitoren bindëse të Juventus u kujdesën Dybala, Mandzukic dhe Bonucci.

Pas kësaj fitoreje, Juventus është duke shkuar sigurt drejt titullit kampion në Serie A.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Juventus – Genoa
Artikulli tjetërFOTO/ Tronditet Bota, futbollisti i njohur vret veten