Kampionët aktual në Serie A Juventus, e kanë një objektiv të qartë për tu përforcuar në merkaton e verës së ardhshme.

Sipas mediave italiane, zyrtarët e Juventusit janë duke përpiluar një plan konkret për ta transferuar mesfushorin fantastik francez, Dimitry Payet, i cili aktualisht është një nga pikat kyqe të skuadrës angleze West Ham dhe të kombëtares së Francës.

Artikulli paraprakBuffon për Hart: Guardiola bëri çmenduri që e largoi nga City
Artikulli tjetërMontella i jep shansin e fundit Lapadula-s