Juventus ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen pasi mposhti sonte Milanin me rezultat 2:1.

I pari që shënoi në këtë ndeshje ishte Dybala dhe më pas Pjanic krijoi epërsinë e Juventus prej 2:0.

Në pjesën e dytë Milan luajti më mirë edhe pse luajti me një futbollist më pak në fushë pas ndëshkimit me karton të kuq nga Locatelli.

Bacca e volusi rezultatin përfundimtar, Juventus – Milan 2:1, me një gol tejet të bukur.

Duhet theksuar se në këtë ndeshje debutoi në fanellën e Milanit, përforcimi i ri Gerard Deulofeu.

Artikulli paraprakFranca i’a pa hajrin organizimit të “Euro 2016”
Artikulli tjetërSouthampton e turpëron dhe eliminon Liverpool-in nga EFL Cup