Pas mospërfilljeve të shumta, tashmë ka ardhur statusi zyrtar.

Juventus prezantoi dhe lançoi zyrtarisht fanellën e re të “shtëpi” për sezonin 2022-23 e cila do të debutojë të shtunën më 14 në ndeshjen Juve-Milan për femra. Shumë veçori të reja, të tilla si vijat e zeza të kompozuara në një model shahu nga një seri trekëndëshash të alternuar dhe blici elektrik në logon e sponsorit Jeep, përcjell Korneri.net

Në veçanti, kompleti kompozon ngjyrat më ikonike të Juventusit, bardh e zi, duke përdorur një grafik që nis nga forma e trekëndëshit: e njëjta figurë gjeometrike që është pjesë përbërëse e strukturës arkitekturore të stadiumit. Prandaj, kompleti i ri “Home” është krijuar në mënyrë ideale për t’ju sjellë magjinë e Allianz Stadium, duke përfaqësuar të gjithë familjen e Juve sa herë që e vishni.

Uniforma, e bërë nga materiali 100% i ricikluar, është krijuar me teknologjinë inovative HEAT.RDY – KEEP COOL, e cila i lejon përdoruesit të qëndrojë gjithmonë i ftohtë dhe i thatë edhe gjatë aktivitetit fizik, ndërsa në versionin e saj kopje përdor teknologjinë AEROREADY – KEEP DRY. , për rehati të përsosur në çdo situatë.

Juventus-Lazio, që luhet në xhiron e fundit në Torino, ekipi i parë i Allegrit do të vesh këto fanella. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here