Juventus nuk po mundet të qetësohet pas largimit të lojtarit kryesor Leonardo Bonucci te rivali më i madh Milan, dhe kjo situatë ende është e tensionuar tek tifozët biankoner, por edhe te zyrtarët e klubit që po bëhen gati t’i revanshohet rosonerëve, shkruan Korneri.net.

Derisa gjithçka u finalizua me portierin Ëojciech Szczesny që do t’i bashkohet kampionëve italian, nga ana tjetër Beppe Marotta po bënë gati një ofertë shumë joshëse për talentin e Milanos, Manuel Locatelli i cili edhe e kishte vendosur derbin më të madh italian vitin e kaluar me një supergol të shënuar në pjesën e dytë.
Për momentin nuk është zbuluar asgjë më shumë se dëshira e biankonerëve ta sjellin në Torino mesfushorin 19-vjeçar. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuventus pa asnjë problem i refuzoi 100 milionë euro
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Belotti i gatshëm të bëhet “Rossoner”! Tash Milan ka punë veç me Torinon