Juventus ka nis të mendoj shumë seriozisht për pasardhësin e Gigi Buffon.

Bianconerët janë të kënaqur me polakun Szczesny i cili është opcion shumë i mirë, mirëpo janë jashtëzakonisht të interesuar për spanjollin e Atl.Bilbaos 23-vjeçarin, i cili është objektiv real dhe serioz edhe për kampionin actual evropian Real Madrid, shkruan Korneri.net.

Sipas portalit Fichajes.com, Juventusi po e sfidon Realin për talentin 23-vjeçar, dhe ka nis kontaktaet e para me agjentin e portierit prej të cilit kanë kërkuar kushtet të cilat evntualisht i kërkon spanjolli.
Pse edhe Reali ka hyrë në garë për portierin Kepa, është se atij i skadon kontrata pikërisht verën e ardhshme dhe mund ta merr me parametoë zero. /Korneri.net

Artikulli paraprakMund të dukët bafasi, por Neymar ka këtë klauzolë të largimit nga PSG
Artikulli tjetërLajme të mira dhe të këqija për Zidane në prag të derbit të Madridit