Juventus' Croatian striker Mario Mandzukic (C) celebrates scoring their second goal during the pre-season friendly football match between West Ham United and Juventus at the London Stadium in east London on August 7, 2016. / AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS

Skuadra italiane e Juventus dukët që nuk është e kënaqur me formën e sulmuesëve gjatë këtij edicioni, kështu që priten edhe disa ndryshime në fazën ofanzive.

Sipas mediave italiane, Mario Mandzukic do të sakrifikohet dhe në vend të tij te Juventus do të transferohet ylli belg i Evrton Romelu Lukaku.

Kujtojmë që për Mandzukic është duke u interesuar skuadra angleze e West Ham.

Artikulli paraprakE shpëton karrierën vetëm nëse largohet nga Barcelona…
Artikulli tjetërDikur kërkohej nga e gjithë Evropa, tani nuk do ta besoni skuadrën e re të Valmir Berishës