E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” raporton se Juan Cuadrado në ditët e ardhshme do të transferohet në Juventus nga Chelsea.

Cuadrado do të nënshkruajë kontratë njëvjeçare të huazimit me kampionin e Italisë.

Ai ishte pjesë e gjigantit torinez në edicionin e kaluar duke luajtur rol në triumfin e ekipit në Serie A dhe Coppa Italia.

Artikulli paraprakZonja dhe zotërinjë: Ky është futboll
Artikulli tjetërConte e “alarmon” Juventus-in