Juventus's forward Gonzalo Higuain scores the goal of 1-0 during the Italian Serie A soccer match between SSC Napoli and Juventus FC at San Paolo Stadium in Naples, 1 december 2017. ANSA/ CEASARE ABBATE

Juventus e ka fituar derbin e xhiros së 15-të në Serie A dhe ndeshjen kryesore në futbollin evropian këtë javë me rezultat minimal 1:0, shkruan “Korneri.net”.

Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm të ndeshjes dhe një tjetër goditje tjetër nga Matuidi (të vetmet në ndeshje), në një 90 minutësh ku Napoli kishte raste të panumërta për shënim, kështu që skuadra e Sarri pësoi disftatën e parë sezonale.

Pas kësaj fitoreje, Juventus ofrohet në vetëm një pikë nga Napoli, pra bianonerët kanë 37 pikë, kurse Napoli vazhdon të mbetet lideri me 38 pikë të mbledhura.

Artikulli paraprakPas performancës fantastike të Zekiqit,Bashkimi fitoi trillerin ndaj Yllit
Artikulli tjetërSi ndal as shiu: Skiferat e kallin stadiumin e qytetit në Gjilan [VIDEO]