Weston McKennie i bindi të gjithë në Juventus dhe sipas raporteve të Tuttosport klubi është gati ta blej atë.

Mesfushori kishte kaluar te Juve nga nga Schalke 04 në një huazim të rëndë prej 4,5 milionë euro me të drejtën e blerjes së kartonit të tij (i gatshëm për t’u bërë një detyrim në kushte të caktuara) në 18,5 milionë euro, përcjell Korneri.net

Juventus ka vendosur të bëjë investimin edhe nëse nuk plotësohen kushtet, vendimi merret pasi lojtari e ka dëshmuar vetën, po shënon gola, asistion dhe po e kryen me përpikëri dyrën e tij në fushën e lojës. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here