Ndeshje me shumë gola u zhvillua sonte ndërmjet Juventus dhe Espanyol, ku pas 90 minutave me shumë raste rezultati përfundimtar ishte 2-2.

Fillimisht spanjollët kaluan në epërsi me golin e Baptistao, kurse Mandzukic barazoi shifrat ne 1-1.

Në momente kur fola ishte e barazpeshuar skuadra spanjolle kaloi sërish në epërsi me golin e Morenos, ndërsa golin rezultatit përfundimtar Juventus-Espnayol 2:2 e vulosi Dybala.

Artikulli paraprakEkskluzive: KF Trepça ndjek trendin evropian, një sheik shumë shpejt në krye të klubit? [FOTO]
Artikulli tjetërDe Boer starton me fitore, Candreva spektakolar