Gjiganti italian Juventus është shumë pranë zyrtarizimit të Federico Bernardeschi dhe blerjes përfundimtare të Douglas Costa, kurse jo është lista e 15 blerjeve më të shtrenjta të Juventus në 10 vitet e fundit të merkatos.

Matri – 15,50 milionë euro

Benatia – 17 milionë euro

Zaza – 18 milionë euro

Asamoah – 18 milionë euro

Morata – 20 milionë euro

Cuadrado – milionë euro

Mandzukic – milionë euro

Amauri – 22,80 milionë euro

Pjaca – 23 milionë euro

Felipe Melo – 25 milionë euro

Alex Sandro – 26 milionë euro

Diego – 27 milionë euro

Pjanic – 32 milionë euro

Dybala – 40 milionë euro

Higuain – 90 milionë euro

Artikulli paraprakChelsea kërkon sulmuesin spanjoll duke i befasuar të gjithë
Artikulli tjetërBacca gjithnjë më afër Ligue1