Monaco's French defender Benjamin Mendy (L) vies with Juventus Defender from Brazil Dani Alves during the UEFA Champions League semi final second leg football match Juventus vs Monaco, on May 9, 2017 at the Juventus stadium in Turin. / AFP PHOTO / Miguel MEDINA (Photo credit should read MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)

Juventus përveç se të gjithë forcën dhe potencialin e vet e ka hedhur ka Cardiff, aty ku e pret finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, ndaj Real Madrid po gjen kohë të mendojë edhe për afatin e ardhshëm kalimtar. Sipas Tuttomercato, “Bardhezinjët”, janë më se të interesuar për shërbimet e yllit të Monacos, Benjamin Mendy, i cili pritet të përforcojë akoma më tepër gjigandin italian, i cili vetëm se ka filluar kontaktet e para me Mendy.

Artikulli paraprak“Çmendet” City: 50 milionë euro për këtë portier
Artikulli tjetërZyrtare: Trepça89 shpërthen menjëherë me dy transferime [FOTO]