Juventus përmbys Salernitana-n në “Stadio Arechi”, duke qëndruar në garë për titullin e Serie A.

Sfida e javës së 19-të përfundoi me rezultatin 1-2, me vendasit që e mbyllën këtë takim me dhjetë lojtarë.

Në minutën e 39’ Salernitana zhbllokoi takimin, me Maggiore që gjeti rrugën drejt rrjetës.

Megjithatë në minutën e 53’ autori i golit u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe la ekipin e tij në inferioritet numerik.

Në minutën e 39’ Salernitana zhbllokoi takimin, me Maggiore që gjeti rrugën drejt rrjetës.

Megjithatë në minutën e 53’ autori i golit u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe la ekipin e tij në inferioritet numerik.

Artikulli paraprakTre gola për tri pikë
Artikulli tjetërBarazimi i askujtë, por ndeshja ishte e fortë