Andrea Pirlo nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në Paulo Dybala për tre javët e ardhshme.

Ky është rezultati i testeve që iu nënshtrua sulmuesi argjentinas pas lëndimit të pësuar në ndeshjen kundër Sassuolos. “Paulo Dybala iu nënshtrua hetimeve diagnostike në J | medical që zbuloi një plagë të gradës së ulët të ligamentit kolateral medial të gjurit të majtë me kohë shërimi prej rreth 15/20 ditësh”, thuhet në një deklaratë nga klubi i Juventusit, përcjell Korneri.net

Duke marrë përgjigjen e kontrolleve për Dybala, i cili me siguri do të humbasë ndeshjet kundër Interit dhe Napolit, ndërkohë lajmet më pak shqetësuese për kushtet e McKennie dhe Chiesa mbërrijnë nga infermieria e Juventusit. “Testet të cilave u janë nënshtruar McKennie dhe Chiesa kanë përjashtuar lëndimet dhe për këtë arsye kushtet e tyre do të vlerësohen dita ditës”, specifikon përsëri deklarata e klubit  të Juventusit. /Korneri.net

Artikulli paraprakU rebelua ndaj trajnerit, Lazio nxjerr në shitje Strakoshën!
Artikulli tjetërDonnarumma portieri i dytë më i mirë në pritjet e penalltive