Juventusi ka mundësinë e artë për të marrë tripletën sezonale (Kupë, Kampionat Champions).

Gjatë merkatos së verës drejtues të klubit bardhezi nuk mendojnë që të ndalen pasi kanë vendosur në dispozicion një buxhet prej 126 milionë eurosh.

E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se “Bianconerët” do të vazhdojnë investimet duke afruar në skuadër tre futbollistë të mëdhenj.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Bajernit të Mynihut Douglas Costa, mesfushorin e Barcelonës, Andre Gomes dhe mbrojtësin e Milanit, Mattia De Sciglio.

Artikulli paraprakInter me plan konkret për ta transferuar talentin e madh çek
Artikulli tjetërNapoli ndryshon politikën e klubit në merkato! Interesimi për këtë yll të La Liga-s është vetëm fillimi…..