Real Madrid dëshiron sulmuesin egjiptian Muhamed Salah.

Aktualisht përzgjedhësi i përfaqësueses së Egjiptit Hector Cuper e ka zbuluar dëshiron e madhe që e ka për edicionin e ardhshëm klubi më i madh botëror, Real Madrid, përcjell Korneri.net.

“Kam marrë informacion të besueshëm për interesimin e madh që ka shfaqur Real Madridi për Muhamed Salah, por ne nuk duhet t’i nxitojmë gjërat. Ai tani është në një pozicion fantastic dhe nuk mund të bëhet fjalë për largim nga Liverpool”, tha Cuper për Sport TV.
Nuk ësëhtë asgjë për tu befasuar, pasi Reali është skuadra e vetme në botë që mbledh futbollistët më të mirë në qarkullim, kështu që edhe Salah është njëri prej tyre. /Korneri.net

Artikulli paraprakPo shkon atje prej nga vjen!?
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Gjilani-Drita