Sa ishte te Bayern Munchen u shndrrua në një futbollist të pazëvendësueshëm, mirëpo mosha afër një veterani bëri që ai të transferohej te Wolfsburg, kurse sot Dante është zyrtarizuar te skuadra e re.

Mediat franceze dhe gjermane bëjnë të ditur se Dante tashmë edhe zyrtarisht është futbollist i skuadrës franceze Nice, e cila për mbrojtësin brazilian ka paguar 3 mln euro.

Artikulli paraprak“Alarm” te Monaco: Treshja e famshme italiane pas Joao Moutinho
Artikulli tjetërKupa e Gjermanisë, Dortmundi kalon pa probleme