Milani do të bëjë një përpjekje tashmë në afatin e janarit për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Lille, Jonathan David.

Sesioni veror i transferimeve u mbyll më shumë se një muaj më parë dhe ai dimëror do të hapet për më shumë se një muaj. Pavarësisht kësaj, Milani tashmë po punon shumë për të tentuar të mbyllë disa negociata që në janar. Një nga këto ka të bëjë me sulmuesin, dhe favoriti  numër një duket të jetë qendërsulmuesi i Lille, Jonathan David, shkruan Korneri.net

‘La Gazzetta dello Sport’, në stendat e gazetave këtë mëngjes, bën një pasqyrë të situatës mbi mundësinë e ardhjes së tij te kuqezinjtë që në janar. Gjatë verës, pak u fol për rastin Mehdi Taremi dhe kërkimin e dëshpëruar të mëvonshëm për një numër 9 që mund t’i jepte Olivier Giroud hapësirë ​​frymëmarrjeje në rotacionet e tij. Milani, megjithatë, nuk do të hiqte dorë kurrë nga ai dhe tani po mendon për një sulm të hershëm.

Në fillim të sezonit, Jonathan David nuk e ka nisur mirë me Lille (vetëm 4 gola mes Ligue 1 dhe Conference League), por cilësitë e tij nuk vihen në dyshim. Ai nuk është qendërsulmuesi klasik, à la Olivier Giroud, por është i ri dhe ka hapësirë ​​të konsiderueshme për t’u rritur. Kosto? Është folur për 60 milionë euro, por klubi transalpin duhet të kërkojë më pak se 40 milionë, një shifër më e aksesueshme për Djallin. /Korneri.net

Artikulli paraprakSërish spanjollët zbulojnë fituesin e “Topit të Artë”
Artikulli tjetërAllegri pa mbrojtësin kryesor për disa ndeshje