Në raportet e ditës së djeshme, thuhej se Liverpool është duke u interesuar për ta transferuar portierin e Manchester City, por i huazuar te Torino, Joe Hart, mirëpo lajmin e ka quajtur si vetëm spekulim trajneri i “Reds”, Jurgen Kloop, raporton “Korneri.net”.

“Mediat kanë punën e tyre, por nuk është korrekte të spekulohet për gjëra të tilla. Hart është një portier i madh, por ne kemi dy superportier, dhe më shumë kemi nevoje për përforcime në reparte tjera sesa në portë”, tha Kloop.

Artikulli paraprakMediat italiane: Ditët e fundit të Pioli te Inter, kinezët synojnë njërin nga këta dy trajnerë…
Artikulli tjetërZyrtare: Inter – Medel, ky është lajmi i fundit…