Përballja e hidhur në tunelin Dacia Arena që pasoi dëbimet e Antonio Conte dhe Lele Oriali mund t’i kushtojë shtrenjtë gjyqtarit Fabio Maresca të Napolit.

“Gjithmonë je ti, Maresca” është fraza që i kushtoi shtrenjtë Antonio Contes, i cili, me sa duket, kujtoi disa nga episodet që, gjatë sezonit, panë gjyqtarin në fjalë si një protagonist negativ dhe të cilat po shqyrtohen gjithashtu nga Kryetari i Shoqatës së Gjyqyarëve Nicola Rizzoli, përcjell Korneri.net

Dënim i gjatë – Sipas Gazzetta dello Sport është e qartë se Rizzoli do ta mbajë Marescan larg nga ndeshjet e luajtura të Interit për një kohë të gjatë, por ai po mendon të mos kufizohet menkaq dhe ta ndalojë atë për çdo rast për një periudhë më e gjatë nga të gjitha emërtimet, të paktën në Serie A.

Rizzoli po mendon ta largojë gjyqtarin për një kohë të gjatë nga ndeshjet derbi, që edhe ashtu nuk pati shumë, përveç derbit të Milanos, por Maresca do të harroj për një kohë të gjatë si do të duket t’i referoj skuadrës së Interit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here