Ish anëtari i Real Madridit, Jese Rodriguez kthehet në La Liga, por këtë herë te skuadr e vogël Las Palmas. Sulmuesi spanjoll e bëri zgjedhjen e tij pavarësisht ofertave nga Roma, Liverpool, Milan dhe Middlesbrough, ngase me çdo kusht deshti të lunate sërish në kampionatin më të fortë në botë.

Te Paris SG ai nuk kishte vend të sigurtë dhe nuk pati minutazhë sa duhet edhe pse 23-vjeçari luajti në 14 ndeshje (jo si titullar), duke shënuar një gol.

Jese do të jetë ajo e huazimit por me të drejtë rinegocimi në fund të sezonit në varësish nga paraqitjet.

 

Artikulli paraprakAskush nga Udinese nuk e kanë telefonuar apo shkruar!!!
Artikulli tjetërConte: “Edhe nëse i fitojmë dy ndeshjet e ardhshme, nuk e kemi kryer titullin”