Boruasia M’gladbach dhe Schalke kanë dhuruar spektakël në ndeshjen e sontme, e cila u mbyll me rezultat 4:2 në favorin e skuadrës vendase.

Në fakt e shtuna e kësaj jave ishte me plotë gola në Bundesligë, e vulja më e mirë e një goelade efektive ishte ndeshja e fundit e së shtunës në “Borussia – Park”.

Golat për G’ladbach sonte u shënuan nga Johnson (dy gola), Wend dhe Raffael, kurse për Schalkën shënuan Bentaleb dhe Goretzka.

Artikulli paraprakLiverpool e mposhti Arsenalin dhe kaloi mbi të në renditjen tabelare
Artikulli tjetërBarcelona me “manita” ndaj Celta Vigos! Messi sërish me dygolësh…