Të gjitha ndeshjet e xhiros së 32-të, të parafundit në këtë edicion të Vala Superligës së Kosovës në futboll do të zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 17.00, shkruan Korneri.net.
Dy ndeshjet kryesore zhvillohet në Gjilan dhe Kastriot, ku do të takohet rivalët lokal dhe të vjetër në futbollit kosovar, derbi i “Anamoravës” Gjilani-Deita dhe Prishtina-Trepça ’89.
Në duelet tjera do të përballen, Llapi-Drenica, Feronikeli-Drenica, Besa-Feriazj dhe Hajvalia-Trepça. /Korneri.net

Artikulli paraprakMohohet transferimi i “Ronaldinhos së ri” te Liverpooli
Artikulli tjetërGreenberg e zbulon listën e gjerë të Përfaqësueses së Kosovës