Në ndeshjet e fundjavës në Premier League pari rezultate befasuese, por vëmendja mund të fokusohet për pasuesit më efikas të javës.

Në një listë të efikasitetit në pasime, i pari është Yaya Toure me 100 pasime të kompletuara në fitoren e Manchester Cityt 5-0 ndaj Crystal Palace.

I ndjekur nga Emre Can me 75 pasime në barazimin ndaj Southamptonit.

Harry Arter po ashtu me 75 dhe Abdoulaye Doucoure (71) i Watfordit ndaj Leicesterit./Korneri.net.

Artikulli paraprakA e dini cili është formacioni më i mirë ndonjëherë, që nuk ka mundur askush ta blej!!!
Artikulli tjetërMontella lëshon deklaratë të pabesueshme për Milanin