San Antonio Spurs ja kanë parë “sherrin” mbrëmë, fitores së Memphis Grizzlies ndaj Milwaukeet, për faktin se kanë mbetur jashtë “Play Off”-it që nga stinori i largët 1996-97.

Ekipi që drejtohet nga legjendari, Gregg Popovich, përpos mos-hyrjes në “play off”, poashtu ka pësuar humbje në mesnatë nga Utah Jazz me shifrat 118-112 dhe kështu ka vulosur lënien jashtë nga ”play off”-i. 5 herë kampioni i NBA-së, që për më shumë se 22 vite nuk ka munguar në këtë fazë, tashmë mbetet jashtë saj. /AsistiOnline.com

Artikulli paraprakMemphis s’gabon dhe fiton, në “Play In” shkon
Artikulli tjetërPopovich komenton mbetjen e Spurs, jashtë ”play off”-it