Një ngjarje aspak e mirë u pa gjatë miqësores Holandë-Belgjikë, e cila u zhvillua mbrëmë në Amsterdam Arena e cila në fund përfundoi 1:1. Portieri belg Simon Mignole e qëlloi shumë keq sulmuesin holandez dhe të Tottenhamit, Vincent Janssen i cili ra menjëherë në tokë. Pasi arritën mjekët e panë që ai nuk dinte se ku ishte dhe menjëherë e dërguan në spital.

Janssen e kishte humbër kujtesën për rreth 20 minuta, por më vonë ai ngadal është riaftësuar edhe pse thuhet se mund të mungojë së paku një apo dy javë pasi është rrezik që ait ë luajë menjëherë.

Një rast i ngjashëm kishte ndodh në botërorin e vitit 1982, një ngjarje që kishte marrë jehonë në tërë botën atë kohë. Gjatë ndeshjes gjysmëfinale Francë-Gjermani, portieri i famshëm Tony Schumacher e kishte qëlluar jashtëzakonisht keq francezin Patrick Battiston i cili mbeti pa vetëdije, e kishte të thyer nofullën dhe disa brinjë, dhe që nga atëherë ai ndërhyrje ishte më e ashpra në histori të futbollit. Schumacher nuk ishte dënuar për atë ndërhyrje ndërsa fjalët se ai do t’ia paguante tërë mjekimin Batttistonit, mbetën boshe.

Artikulli paraprakZyrtare: KB Trepça me trajner të ri
Artikulli tjetërZyrtare: FIFA i jep leje Mërgim Vojvodës të luajë për Kosovën