Kush po thot se James Rodriguez po largohet apo shitet. Një gjë e tillë nuk do të ndodh, së paku jo gjatë kësaj vere pasi kolumbiani do të mbetet në klubin mbretëror këtë stinor. Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri i kampionëve evropian, Zinedine Zidane i cili ka besim të plotë te lojtari për të cilin mendon se do të jap kontriubut të madh për Realin në stinorit e gjatë dhe të lodhshëm, andaj klubet angleze mund të zgjohen nga ëndrrat që ishin deri më tani.

 

Artikulli paraprakDiçka e mirë në shtator për Milanon
Artikulli tjetërAndy Murray, kalon në gjysmëfinalen e Cincinatit