Pas largimin të Wayne Rooney në drejtim të Everton, “Indepedent” shkruan se ‘Djajtë e Kuq’ janë në negociata me Real Madridin për James Rodriguezin për numrin 10-tshën e re te United.

Është Jose Mourinho që dëshiron kolumbianin në skuadrën e tij, të cilit edhe ja ka premtuar fanellën me numër 10 që është mbajtur nga Rooney.

Besohet se ky transferimin mund të finalizohet për një çmim prej 70 milionë euro.

Artikulli paraprakKatastrofale: Kukësi dyshohet për kurdisje! Shtatë lojtarë dhe trajneri përfundojnë në polici
Artikulli tjetërBarcelona dhe Paris Saint – Germain “shokojnë” merkaton verore