Milan kthehet në lojë.

Pas fitores së kuqezinjve ndaj Atletico Madridit dhe Liverpoolit ndaj Portos, Milani kualifikohet në fazën eliminatore të Champions League vetëm nëse … – mund Liverpoolin në San Siro më 7 dhjetor dhe, në të njëjtën kohë, Atletico dhe Porto barazojnë mes njëri-tjetrit.

Tani për tani kuqezinjtë janë të tretët në grup me 4 pikë, duke pasur një goladiferencë më të mirë se colchoneros (4 pikë), pas Liverpool (15) dhe Porto (5). Kështu që… – në rast të fitores së Atletico Madridit ndaj Portos dhe fitores së eventuale të Milanit kundër Liverpoolit, do të llogaritet diferenca e golave. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here