Inter do t’i ofrojë një kontratë të re sulmuesit argjentinas Lautar Martinez , sipas të cilit ai do të fitonte 5 milionë euro në vit, ose dy herë më shumë sesa fiton tani, njoftuan të martën mediat italiane.

Martinez mbërriti në Inter në korrik 2018 nga Argentine Racing dhe kontrata e tij skadon pas tri vitesh. Sidoqoftë, ekziston një klauzolë në kontratën aktuale sipas së cilës ai mund të largohet nëse dikush pranon të paguajë kompensim 110 milionë euro deri më 7 korrik, ose sonte deri në mesnatë, përcjell Korneri.net

Interesin më të madh për Martinez e tregon Barcelona, ​​e cila i ofroi atij një kontratë pesë-vjeçare, sipas së cilës ai do të fitonte 12 milionë euro në sezon. Por, Barca nuk është e gatshme të paguajë 110 milionë euro, por i kanë ofruar Interit që një pjesë e kompensimit do të jetë në paratë e dy lojtarëve të tyre, Nelson Semedo dhe Samuel Umtiti. Inter nuk pranoi ta bëjë këtë, dhe nëse një ofertë me vlerë 110 milionë euro nuk arrin deri në mesnatë, klubi italian mund të fillojë negociatat me Lautar Martinez për zgjatjen e bashkëpunimit. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Milan-Juventus
Artikulli tjetërChelsea fitoi me meritë dhe me fat ndaj Crystal Palace