Fitorja e vështirë e Barcelonës në Mestalla ndaj Valencias, kishte një hidhërim. Mesfushori fantastik i blaugranëve, Andres Iniesta pësoi lëndim të rëndë në këtë takim i cili ishte i jashtëzakonshëm dhe emocional, pasi Barcelona fitoi në minutën e katërt të kohës shtesë me golin që e shënoi Lionel Messi nga penalltia.

Iniesta pas një dueli me Enzo Perez, ra në tokë dhe me dhimbje shumë të madhe mbante këmbën e djathtë. Ai me lotë në sy u largua me barelë nga fusha e blertë, dhe sipas mjekëve të klubit, së paku në bazë të konstantimeve të para të tyre, Iniesta ka këputur pjesërisht ligamentin kolateral në gjurit të këmbës së djathtë, dhe minimum ai do të mungojë nga tre deri në katër muaj.

iniesta-1

 

Artikulli paraprakRaiola i paralajmëron, kinezët e dinë se çfarë do të bëjnë
Artikulli tjetërDybala nuk dihet sa do të mungoj