Dortmund's head coach Thomas Tuchel attends a press conference in Dortmund, western Germany, on September 26, 2016, on the eve of the Champions League first leg football match between Borussia Dortmund and Real Madrid. / AFP / PATRIK STOLLARZ (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Trajneri i Dortmundit është parë i kënaqur pas barazimit 2-2 me Realin e Madridit.

Thomas Tuchel ka pranuar barazimin e skuadrës së tij ndaj kampionëve të Ligës së Kampionëve.
Dortmundi me një gol të shënuar në fund të ndeshjes, arriti të marrë një pikë ndaj ‘Mbretërve’.
“Sigurisht që jam i kënaqur. Ishte shumë e vështirë që të kthehemi dy herë nga disavantazhi kundër një ekipi të klasit botërorë. Ne kemi luajtur shumë mirë në pjesën e parë dhe kishim shumë mundësi. Në pjesën e dytë, pas pesë minutave kemi humbur kontrollin e lojës. Jam i kënaqur me lojën që treguan lojtarët”, deklaroi Tuchel.

Artikulli paraprakPas shkarkimit të Sam, ky është trajneri i ri i Anglisë
Artikulli tjetërDalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë-Kroaci