Mario Balotelli ka zgjedhur te mbaje numrin 9 edhe jo numrin e tij te perhershem 45.

Mario zgjodhi numrin 45 qe kur ishte pjese e Interit sepse klubi kerkonte qe lojtaret e rinj duhej te zgjidhnin mes numrave 36 dhe 50.Mario zgjodhi 45,4 plus 5 qe te behej nje 9.

Ai zgjodhi ta mbaje kete numer edhe ne skuadrat e tjera ku ka luajtur por te Nice ka nje problem.

Simbas rregullores franceze lojtaret nuk duhet te kalojne numrin 30 (ose 40 kur japin nje arsye te vlefshme).

Keshtu qe numri 9 ishte nje zgjedhje e detyruar.

Artikulli paraprakLajm shumë i keq për Kosovën, Loret Sadiku do të mungojë ndaj Kroacisë
Artikulli tjetërTronditet bota e futbollit, futbollisti anglez ndërron jetë në fushë