Kriza e madhe e rezultateve të Arsenali po vazhdon.

Do të jetë viti i katërt rresht që klubi londinez do të jetë jashtë garës kryesore evropiane, Champions League, dhe kjo nuk është e rastësishme kur marim parasysh edhe këtë fakt, shkruan Korneri.net

Arsenali pësoi humbje nga rivali lokal Tottenham me rezultat 2-1, dhe vazhdoi me seri shumë negative jashtë shtëpisë së vet. Besoni apo jo, që nga viti 2015, Arsenali nuk e ka mposhtur asnjë rival në top-6 në udhëtim nga hiq më pas se 27 ndeshje. Ata kanë pësuar 17 humbje dhe barazuar në 10 ndeshje tjera, e mos të flasim edhe humbjet nga skuadray edhe më vogla. /Korneri.net

Artikulli paraprakLeroy Sane më i lumturi në botë, zhvilloi stërvitjen e parë te Bayern Munich
Artikulli tjetërAnthony Martial në top formë