Bayern München zyrtarisht ka caktuar kapitenin e ri dhe ai është Manuel Neuer.

Lajmin e ka dhënë shefi ekzekutiv i klubit bavarez, Karl-Heinz Rummenigge. “Numri një është numri një, Manuel Neuer. Ai ka qenë i shkëlqyer me kombëtaren, brenda dhe jashtë fushës”, – është shprehur 61-vjeçari për të përditshmen “TZ”.

Neuer, i cili nuk ka udhëtuar me skuadrën për turin aziatik në Kinë dhe Singapor për shkak dëmtimi, do të pasojë legjendën Philipp Lahm, i cili u largua nga futbolli pas sezonit të kaluar.

Shiritin para kampionit të botës e ka pasur holandezi Mark van Bommel.

Artikulli paraprakMorata afër kalimit te Chelsea, Perez gati “super ofertë” për Mbappe
Artikulli tjetërE kjo është befasi: Inter transferon ty top-talentë para duarve të Juventusit