U dha leja për stërvitje rupore, dhe njëkohësisht edhe të rifillojë futbolli në Kosovë.

Që nga dite e hëne (dje), të gjitha klubet sportive këtë rast futbolli i nisën stërvitjet grupore, por me kujdes të shtuar duke iu përbajtur rregullave të dhëna nga Ministria e Shëndetësisë, shkruan Korneri.net

Gjatë ditës së sotme është mbajtur takimi i skuadrave pjesmarrëse të Digitalb Kupës në zyret e FFK-së, ku është dakorduar për datat e ndeshjeve gjysmëfinale që do të luhet në fillim të muajit qershor. Data është 2 dhe 3 qershor, pasi njëra do të luhet ditën e martë kurse e dyta të mërkurën pasdite.

Prishtina –Drenica luhet me 2, kurse Ballkani-Feronikeli me 3 qershor, derisa ndeshjet e kthimit luhen pas dy javësh. /Korneri.net

Artikulli paraprakKthehet Ronaldo në stërvitje
Artikulli tjetërIsmet Munishi i përvjeli mëngët, nisi stërvitjet para pjesës finale të kampionatit