Supermesfushori francez, Moussa Sissoko do të veshë fanellën e Everton për këtë sezon. Klubi i dytë i Liverpool ka rënë dakord me Newcastle për një shifër 35 milionë euro për mesfushorin e përfaqësueses franceze. Ekipet londineze Chelsea dhe Tottenham gjithashtu ishin të interesuara për lojtarin por nuk ishin të gatshëm të paguanin shifrën e kërkuar nga Newcastle.

Artikulli paraprakKampionët në Premier League sërish godasin fuqishëm
Artikulli tjetërLajmi i fundit/ Etrit Berisha zgjedh përfundimisht përfaqësuesen pas ndeshjes me Marokun